پایتون چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پایتون چیست

یکی از زبان های برنامه نویسی معروف بین برنامه نویسان، پایتون است که روز به روز بر محبوبیت آن اضافه می‌شود و جزو 5 زبان مطرح در جهان است.

دیتا ساینس (علم داده) چیست؟

علوم داده یا دیتا ساینس

دیتا ساینس یا علم داده یک حوزه بین رشته‌ای است که از الگوریتم‌ها و فرآیندها برای بررسی مقادیر زیادی از داده‌ها به منظور کشف الگوهای پنهان، ایجاد بینش و تصمیم گیری مستقیم استفاده می‌کند.

کلان داده یا Big Data چیست و چه کاربردی دارد؟

big data یا کلان داده یا بیگ دیتا چیست و چه کاربردی دارد

کلان داده (Big Data)  اصطلاحی است که حجم زیادی از داده‌ها را توصیف می‌کند که روز به روز به مقدار آن اضافه میشود. اما مقدار داده مهم نیست، کاری که سازمان‌ها با این داده‌های مهم انجام می‌دهند حائز اهمیت است.

دانشمند داده (Data Scientist) کیست؟

دانشمند داده کیست؟

یک دانشمند داده برای درک و توضیح پدیده‌های پیرامون خود از داده‌ها استفاده می‌کند. در این مقاله در مورد آنچه هستند، چه کار می‌کنند و چگونه می‌توان یکی از آنها شد صحبت می‌کنیم.

تاریخچه هوش تجاری (BI)

تاریخچه هوش تجاری +مفاهیم و ابزار های هوشمندی کسب و کار bi یا business intelligence

استفاده از هوش تجاری در قرن بیست و یکم افزایش یافته است. با این حال، ریشه‌های هوش تجاری به قرن نوزدهم باز می‌گردد. در این مقاله، ما قصد داریم تاریخچه هوش تجاری را در قرن‌های 19 و 20، تا به امروز بررسی کنیم.

بازار کار هوشمندی تجاری در ایران

راهکارهایی برای تقویت مهارت های نرم

عملیات تجاری با گذشت زمان پیچیده تر می‌شوند که این امر سبب می‌شود تحقیق و نوآوری زمان بسیار کمی‌داشته باشد. شرکت‌های بزرگ برای پیروزی در رقابت با یکدیگر به راهکارهای معناداری نیاز خواهد داشت.

هوشمندی تجاری سبز چیست؟

هوشمندی تجاری سبز

مفهوم هوشمندی تجاری سبز به دو صورت بررسی تاثیرات زیست محیطی استفاده از BI و استفاده از BI برای بررسی و بهبود مستمر عملکرد زیست محیطی سازمان تعریف می‌گردد که در واقع دربر گیرنده هر دوی این مفاهیم است.

داده‌کاوی در حسابداری(قسمت دوم)

داده‌کاوی

در این قسمت از مقاله داده‌کاوی به نرم‌افزارهای متداول حسابرسی در مقابل نرم‌افزارهای داده‌کاوی، انواع نرم‌افزارهای داده‌کاوی و راهنمای استفاده از داده‌کاوی می‌پردازیم.

داده‌کاوی در حسابداری(قسمت اول)

داده‌کاوی

داده‌کاوی فرآیند استخراج دانش پنهان شده در حجم زیادی از داده‌ها و یکی از مهم‌ترین نمونه‌های فعلی تجزیه و تحلیل پیشرفته تجارت و ابزار پشتیبانی تصمیم‌گیری است.

یادگیری ماشینی، به زبان ساده و روان

یادگیری ماشینی

اگر در چند سال اخیر به طور مرتب اخبار فناوری را دنبال کرده باشید، به احتمال زیاد واژه‌هایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق به گوشتان خورده است. در این نوشتار به شکلی ساده و روان به موضوع یادگیری ماشینی پرداخته شده است.