حسابداری خدماتی چیست؟

حسابداری خدماتی چیست

حسابداری خدماتی با جمع‌آوری اسناد آغاز شده و به بستن حساب‌ها ختم می‌شود و شامل فعالیت‌هایی است که در پایان یک دوره مالی صورت می‌گیرد.

حقوق و دستمزد چیست؟

حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد در حوزه کار دارای اهمیت ویژه‌ای است و از مباحثی است که برای کارفرما و کارگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسابداری تولیدی چیست؟

حسابداری تولیدی

حسابداری تولیدی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مالی یک تولیدی محسوب می‌شود که نیاز است به آن به صورت ویژه توجه شود. از ابتدای چرخه تولید یعنی تهیه مواد اولیه مورد نیاز تا فروش کالای نهایی این نوع از حسابداری خود را نشان می‌دهد و می‌تواند یک برآورد دقیق مالی را ارائه دهد.

شرایط بازار کار رشته حسابداری و مالی چگونه است؟

بررسی آینده بازار کار رشته و شغل حسابداری در ایران

فرصت‌های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و بازارکار متنوعی برای حسابداران وجود دارد. در این نوشتار وضعیت این بازار و مهارت‌های مورد نیاز حسابداران جهت ورود به بازارکار مورد بررسی قرار گرفته است.

فیش حقوقی چیست؟

فیش حقوقی چیست

فیش حقوقی یکی از اسناد مهم در بخش حقوقی است که برای پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان در شرکت ها و سازمان ها صادر می شود.

تفاوت اشخاص حقیقی و حقوقی در حسابداری چیست؟

تفاوت اشخاص حقیقی و حقوقی

تفاوت اشخاص حقیقی و حقوقی در حسابداری، در مورد تکالیف مالیاتی و نحوه و زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی است. در این مقاله تفاوت اشخاص حقیقی و حقوقی را به‌طور کامل بررسی می‌کنیم.

فرار مالیاتی چیست؟

فرار مالیاتی چیست

فرار مالیاتی به معنای هرگونه تلاش غیر قانونی برای پرداخت نکردن مالیات است و در اکثر جوامع به عنوان یک جرم مالی شناخته می‌شود.

صورت سود و زیان چیست؟

صورت سود و زیان

صورت سود و زیان از دیدگاه مدیران شرکت و سرمایه‌گذاران بسیار مهم است و می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر روی ارزش سهام و شرکت داشته باشد.